Behandlingstakster – Almen fysioterapi, Pr. 1.april 2021 – Gruppe 1 patienter

  HonorarPatientandel Sygesikringsandel
Første konsultationKr.470,07285,33184,74
Normal behandlingKr.298,89181,43117,46
Kort behandlingKr.199,26120,9578,31
Opfølgende træningsterapiKr.99,6360,4839,15
UdeblivelseKr.298,89298,890,00
Holdtræning pr. gang m/ henvisningKr.199,26120,9578,31

Priser til holdtræning

Hold Pris
Efterfødselsgymnastik, 8 lektionerKr.695,00
Babymotorik, 8 lektionerKr.695,00
GLAD-træning - cirka beløbKr.2300,00

Særlige ydelser uden tilskud

Ydelse Pris
Supersolekr. 850,00 (+konsultation)
Ultralydsscanningkr. 300,00 (+konsultation)
Laserkr.90,00 (+konsultation)
Shockwavekr.90,00 (+konsultation)
Akupunkturkr.90,00 (+konsultation)